تاریخچه

طی نیم قرن گذشته، مدرسه لمان با داشتن بیش از ۲۰٫۰۰۰ فارغ التحصیل سعی در آموزش ارزش‌هایی چون همکاری، تفکر فراملی و داشتن روحیه باز برای برخورد با جامعه جهانی داشته است.

مدرسه لمان بوجود آمد تا بتواند بخشی از نیازهای جهان جدید ما را برآورده سازد و بیاموزاند که داشتن شوق و اشتیاق برای یادگیری و داشتن دید جهانی می‌تواند ما را به سوی آینده بی نظیر رهنمون سازد.

اواخر دهه ۱۹۵۰، فرانسیس و انیژ کلیوار نظاره گر تغییرات در شهری بودند که رفته رفته تبدیل به خانه ای برای بسیاری از تجارت‌ها و سازمان‌های بین المللی شده بود. این شهر، یعنی همان شهر ژنو، نیازمند وجود مدرسه ای بود تا بتواند حقیقتاً سیستم آموزشی بین المللی و فضایی امن و صمیمی برای ‌‌‌دانش‌آموزان و خانواده‌هایی که از کشورهای مختلف آمده بودند را فراهم آورد.

مدرسه در می ۱۹۶۰، در کرانه شرقی دریاچه زیبای ژنو بین شهر پر رونق ژنو آن زمان و ییلاق آن شهر گشایش یافت.

تعهد قوی مدرسه ما نسبت به داشتن تفکر جهانی، ما را قادر کرد تا بتوانیم اولین مجوز رسمی مدرسه دو زبانه را از شورای اروپایی مدارس بین المللی (ECIS) و انجمن مدرسه‌ها و مدارس میدل استیت در سال ۱۹۷۸ دریافت نمائیم. در پی آن در سال ۱۹۹۸ مدرسه ما از سوی انجمن مدارس و مدرسه‌های نیوانگلند مورد تأیید قرار گرفت.

اکنون، مدرسه لمان خانه بیش از ۱,۹۰۰ ‌‌‌دانش‌آموز از بیش از ۱۰۰ کشور جهان است. برای بیش از ۵۰ سال، هدفمان این بوده است که به ‌‌‌دانش‌آموزان کمک کنیم تا ارزش‌های والای انسانی را به درستی دریابند. ارزش‌هایی که همواره آنها را در مسیر موفقیت یاری خواهد داد.

ما به آنها می‌آموزیم چگونه برای کشف توانایی‌ها و استعدادهایشان، در درک و احترام به فرهنگ‌ها و زبان‌های دیگر و دنیایی بهتر به خود اعتماد کنند.