خوابگاه‌ها

کالج لمان

هر یک از خوابگاه‌های مدرسه ما شخصیت و احساس منحصربفردی دارد که مناسب زندگی دانش‌آموزانی است که در آن اسکان دارند. اتاق‌ها به لحاظ اندازه، شکل و امکانات از استاندارد بالایی برخوردارند. مسئولین ما با حساسیت و دقت بالایی اتاق‌ها را به دانش‌آموزان تخصیص می‌دهند.

دانش‌آموزان در اتاق‌هایشان امکانات ذیل را دارند:

  • تخت خواب،
  • یک میز مطالعه به همراه صندلی،
  • کمدی برای نگهداری کتاب‌ها، لباس‌ها و وسایل شخصی،
  • کشو و قفسه‌ای دارای قفل،
  • یک جعبه امنیتی برای وسایل باارزش،
  • چراغ خواب،
  • اتصال به شبکه اینترنت.

تمام اتاق‌ها، سرویس و حمام جداگانه دارند و بسیاری از آنها منظره زیبایی پیش روی خود دارند. تمام دانش‌آموزان در اتاق‌های دونفره اساکن می‌یابند. این موضوع نقش بسیار مهمی در پرورش مهارت‌های فردی دانش‌آموزان داشته و احساس بودن در یک محیط بین‌المللی واقعی را برای آنها تداعی می‌کند.

دانش‌آموزان تشویق می‌شوند اتاق خود را بگونه‌ای آماده استفاده نمایند که علاوه بر احترام به محیط اطراف و شیوه زندگی فردی یکدیگر، محیطی شبیه به خانه خود داشته باشند.

فضای عمومی

تمام خانه‌هایی که برای اسکان دانش‌آموزان استفاده می‌شوند دارای یک فضای عمومی بزرگ هستند که از آن برای تعامل بین دانش‌آموزان، انجام بازی‌های مختلف و تماشای فیلم استفاده می‌شود. همچنین، تمام خانه‌ها اتاق بدن‌سازی و فضاهای مختلفی برای انجام فعالیت‌های ورزشی و گروهی دارند.

غذا

 به غیر از دانش‌آموزان دبستانی که در محل خوابگاه خود غذا صرف می‌کنند، تمام وعده‌های غذایی در روزهای عادی و همچنین تعطیلات در محل سلف سرویس مرکزی مدرسه College du Leman، و توسط تیم آشپزان حرفه‌ای این مدرسه سرو می‌شود. تأکید منوی غذایی، بر رژیم غذایی متعادل و سالم است. زمان صرف غذا، زمان مناسبی است تا دانش‌آموزان در محیطی راحت و دوستانه دور هم جمع شده و در مورد موضوعات مختلف آن روز با یکدیگر صحبت کنند.

پخت و پز

در زمان‌هایی که مورد موافقت سرپرستان خوابگاه باشد، دانش‌آموزان به آشپزی و تهیه غذای مورد علاقه خود، تشویق می‌شوند. در این شرایط، آنها می‌توانند از تمامی امکانات آشپزخانه استفاده نمایند.

فعالیت‌های گروهی

برای هر یک از خوابگاه‌های مدرسه در طول ترم، یک فعالیت گروهی برنامه‌ریزی و انجام می‌شود. این یک فرصت مناسب برای تمامی اعضای خوابگاه است تا زمانی را در کنار یکدیگر در محیطی راحت و بدور از فضای مدرسه داشته باشند. برخی از فعالیت‌های گروهی قبلی ما عبارتند از صرف غذا در خارج از مدرسه، رفتن به سینما، اسکیت روی یخ، بولینک و موارد متعدد دیگر.