فعالیت‌ها و تعطیلات

با انتخاب‌های متعدد و متنوعی که در این خصوص در اختیار دانش‌آموزان قرار دارد، فرزندان شما همواره چیزی را برای الهام گرفتن و ایجاد انگیزه در خود، دارند.

سیستم آموزشی سوئیس

College du Leman، فعالیت‌های متنوع‌تر و بیشتری را در مقایسه با تمام مدارس شبانه‌روزی سوئیس در اختیار دانش‌آموزان قرار می‌دهد. با این فعالیت‌ها، ما برای فرزندان شما این فرصت را ایجاد می‌کنیم که به سیاحت در کشور سوئیس پرداخته و با دیگر دوستان خود بیشتر آشنا شوند.

برنامه فعالیت‌های مدرسه ما به دانش‌آموزان اجازه می‌دهد که در ضمن اینکه برنامه آموزشی و تحصیلی خود را دنبال می‌کنند، قابلیت‌ها و توانمندی‌های جدیدی را بدلیل شرکت در این فعالیت‌های فوق-برنامه در خود کشف کنند. ما همچنین، سفرهای منظمی را به شهرهای مختلف سوئیس و به کوهستان‌های زیبای این کشور برنامه‌ریزی نموده و حتی در تعطیلات مدرسه، سفرهایی به مقاصد بسیار جذاب در خارج از سوئیس ترتیب می‌دهیم.

فعالیت‌ها

فعالیت‌های فوق برنامه مدرسه ما متناسب با علاقمندی تمام دانش‌آموزان است. شرکت در این برنامه‌ها به فرزندان شما این فرصت را می‌دهد که بیش از ۸۰ نوع فعالیت ورزشی نظیر جودو و اسب‌سواری را انجام دهند، هنرها و مهارت‌های مختلفی را فرا بگیرند، عکاسی نمایند و فعالیت‌های متعدد دیگر را تجربه نمایند.

در روزهای شنبه، شما می‌توانید فرزندانتان را در حال بازی گلف، اسب‌سواری و یا آموختن یک مهارت جدید بیابید. در این روز، علاوه بر سفرهای از قبل برنامه‌ریزی شده به ژنو، دانش‌آموزان می‌توانند به انجام فعالیت‌های ورزشی و هنری مورد علاقه خود نیز بپردازند و یا ساعاتی را به مطالعه دروس اختصاص دهند.

اسکی

طبیعت اطراف مدرسه، فرصت‌های بسیار جذابی را بسته به فصلی که در آن قرار داریم، در اختیار ما می‌گذارد. دانش‌آموزان می‌توانند در تابستان به انجام اسکی روی آب بپردازند و یا در زمستان از برف و بازی‌های زمستانی لذت ببرند.

در مدرسه College du Leman، دانش‌آموزانی که بین سنین ۸ تا ۱۸ سال هستند، می‌توانند در برنامه اسکی یکی از روزهای تعطیل، حضور داشته باشند. در این برنامه، فرزندان شما می‌توانند مهارت‌های اسکی‌سواری خود را در شیب‌های مختلف، در یکی از زیباترین پیست‌های اسکی کشور سوئیس در منطقه Crans Montana ارتقا دهند.

دانش‌آموزان حتی این امکان را دارند که با کمک یکی از معلمین خود و با همراهی یکی از کارکنان مدرسه، سفر مورد علاقه خود را برنامه‌ریزی نمایند.

سفرها

در تعطیلات مدرسه، دانش‌آموزان می‌توانند در سفرهای شبانه متعددی شرکت کنند. اینگونه سفرها معمولا در تعطیلات اکتبر برنامه‌ریزی شده حال آنکه دیگر سفرها در تعطیلات عیدپاک انجام می‌شوند.

در سال‌های اخیر امکان انجام سفرهای طولانی‌تر به مقاصدی نظیر آفریقای جنوبی، مادرید، تورین و پارک بازی پاریس نیز برای علاقمندان مهیا شده است.