مقطع متوسطه ۱ (دوره راهنمایی)

هنگامی‌که فرزندتان دریافت که چه راهی را برای آینده می‌خواهد انتخاب کند، ما به او کمک خواهیم کرد تا آینده روشن خود را به وضوح در ذهن خود ترسیم کند و به آن دست یابد.

مدرسه سوئیس

هنگامی‌که فرزندتان بزرگ می‌شود و رشد می‌کند، شما به عنوان والدین، دوست دارید که او آزادی انتخاب داشته باشد و بتواند بر اساس علایق و توانایی‌هایش مسیر آینده اش را به درستی انتخاب کند.

مدرسه لمان در بخش متوسطه ۱، دانش‌آموزان را از لحاظ درسی و احساسی که در این مقطع به آن نیاز دارند، کاملاً حمایت می‌کند و آنها را برای مراحل و گام‌های بعدی زندگی آماده می‌نماید.

ما بر این باوریم که هر دانش‌آموزی باید بتواند روند فراگیری مخصوص به خود را در درون خویش پیدا کند، روندی که بازتابی است از تمام ویژگی‌ها و توانایی‌های بالقوه آن دانش‌آموز.

مدرسه ما گزینه‌های متنوع در زمینه ی سیستم‌ها و برنامه‌های آموزشی ارائه می‌دهد که در کشور سوئیس بی همتا و بی رقیب هستند و مقطع متوسطه ۱ به این امر مهم اختصاص یافته است که دانش‌آموزان ما بتوانند از میان طیف وسیعی از برنامه‌ها و سیستم‌های آموزشی، بهترین و مناسب ترین را برای خود برگزینند.

 در مدرسه لمان در مقطع متوسطه ۱ ما از برنامه و سیستم آموزشی بین المللی مقطع متوسطه ۱ پیروی می‌کنیم.

این سیستم آموزشی به دانش‌آموزان کمک می‌کند تا پایه‌های علمی‌خود را به شکلی کاملاً استاندارد و استثنایی پی ریزی نمایند، درعین حال دانش‌آموزان به کمک این شیوه آموزشی اهمیت درک متقابل، تحمل و بردباری و داشتن عکس العمل درست در زندگی اجتماعی را به خوبی فرامی‌گیرند.

از طریق این سیستم و روش آموزشی متنوع و قوی که در این مقطع ارائه می‌شود، دانش‌آموزان برای رویارویی با سیستم‌های دیگر که در مقاطع بالاتر (متوسطه ۲) ارائه می‌شود مانند IGCSE آماده خواهند شد.

تعهد و پایبندی ما برای داشتن برنامه ی آموزشی بین المللی دراین مقطع نیز مانند دیگر مقاطع ادامه می‌یابد و فرزندان شما می‌توانند همچنین این مقطع را به شکل دو زبانه (زبان انگلیسی و فرانسوی) بگذرانند. بدین صورت که بخشی از درس‌ها را به زبان انگلیسی و بخش دیگر را به زبان فرانسوی فراخواهند گرفت. آنها حتی اگر دوست داشته باشند می‌توانند زبان مندرین (زبان چینی) و زبان اسپانیایی را نیز از سال ششم در کنار درس‌های خود بیاموزند.

دانش‌آموزان ما در این مقطع می‌توانند توانایی‌های خلاقانه خود را از طریق کلاس‌های هنر و موسیقی کشف کنند. فرزندتان می‌تواند مهارت‌های خود را در زمینه نواختن ساز مورد علاقه خود در این مقطع افزایش دهند و یا اینکه ساز جدیدی را برای آموزش انتخاب کنند  و در آن کاملاً ماهر شوند.

فرزند شما خواهد آموخت که چگونه به شکل منطقی فکر و رفتار نماید و چگونه ارتباط منطقی و انسانی بین موضوعات مختلف برقرار کند، او یاد می‌گیرد که چگونه دقیق و پرسشگر و کنجکاو باشد و چگونه موضوعات اصلی جامعه پیرامون خود و محیط زیستی را که در آن زندگی می‌کند، بهتر بشناسد.

ما روند پیشرفت هریک از دانش‌آموزان را به بدقت در نظر می‌گیریم و به لحاظ روحی به آنها بسیار نزدیک می‌شویم تا مطمئن شویم آنها در حال رسیدن به اهداف خود هستند و تیم مشاوره حمایت ما اینجا هستند تا دانش‌آموزان را در مواجهه با هر نوع مشکل و مانعی یاری دهند.