مقطع متوسطه ۲ (دبیرستان)

در مدرسه لمان، فرزندان شما رشد خواهند کرد و تبدیل به آموزنده ای مشتاق خواهند شد که خود و توانایی‌هایشان ایمان کامل دارند، این تبدیل نتیجه سیستم آموزشی منسجم و سخت گیرانه و در عین حال حمایت کننده مدرسه ماست. در مقطع دبیرستان (متوسطه دو) مدرسه ما، از طریق سیستم آموزشی بین المللی، دانش‌آموزان برای ورود به برترین دانشگاه‌های جهان به بهترین شکل ممکن آماده می‌شوند.

مدرسه سوئیس

ما از طریق ارائه طیف وسیعی از سیستم‌های آموزشی مختلف قادریم تا دانش‌آموزان را در جهت یادگیری مهارت‌های مختلف از جمله مهارت‌های درسی، اجتماعی و احساسی رشد و یاری دهیم که این امر باعث می‌شود تا آنها بتوانند از تمامی ظرفیت‌ها و استعدادهای وجودی خویش کمال استفاده را نمایند.

در دبیرستان لمان، پایبندی به ایجاد محیط آموزشی منحصر به فردی که می‌تواند طیف وسیعی از سیستم‌های آموزشی و تنوع موضوعات درسی و فعالیت‌های ورزشی را با خود به همراه داشته باشد می‌تواند زمینه مساعدی را برای دانش‌آموزان ایجاد کند تا بتوانند نقش بی همتای خود را در ایجاد تغییرات مثبت در دنیای کنونی پیدا کنند.

ما در مقطع دبیرستان (سال ۹ تا ۱۲) چهار نوع سیستم آموزشی مختلف را ارائه می‌دهیم که به شکل زیر است (در تمامی سیستم‌های آموزشی زیر دانش‌آموزان تمامی دروس را به زبان انگلیسی می‌آموزند) :

  • British IGCSE Program: این سیستم آموزشی یک سیستم کاملا انگلیسی (متعلق به کشور انگلستان) است که به صورت یکپارچه در کشورهای مختلف جهان تدریس می‌شود. دانش‌آموزان ما می‌توانند دوره آموزشی IGCSE را تنها در دو سال (سال نهم و دهم و یا به عبارت دیگر سال اوّل و دوم دبیرستان) سپری نمایند.
  • International Baccalaureate Diploma Program (IB DP): سیستم آموزشی IB که یک سیستم کاملاً بین المللی و کل نگر به مسائل آموزشی است که در مدرسه لمان برای سال‌های ۱۱ و ۱۲ (به عبارت دیگر سال سوم و چهارم دبیرستان) ارائه می‌شود.
  • High School Diploma Program: این سیستم آموزشی که یک سیستم کاملاً آمریکایی است در سال‌های نهم تا دوازدهم (یا به عبارت دیگر از سال اوّل تا چهارم دبیرستان) ارائه می‌شود.
  • Advanced Placement Program (AP): این سیستم آموزشی اصالتاً یک سیستم آمریکایی-کانادایی است و سطح آموزشی آن تا حدودی بالاتر از سیستم‌های دیگر است و میزان دشواری مطالب درسی در این سیستم بیشتر از باقی سیستم‌های ارائه شده در مدرسه لمان است. این سیستم تنها برای سال یازدهم و دوازدهم (یا به عبارت دیگر سال سوم و چهارم دبیرستان) می‌باشد.
  • International Baccalaureate Career Related Program: مدرسه لمان برنامه آموزشی IBCP که متعلق به دو سال آخر دبیرستان (سال یازدهم و دوازدهم) است را ارائه می‌دهد. این برنامه آموزشی عموماً توسط دانش‌آموزانی انتخاب می‌شود که قصد فراگیری آموزش‌های مرتبط با بازار کار را دارند (در کشور ایران این دوره با نام دوره‌های فنی حرفه ای شناخته می‌شود). در این دو سال دانش‌آموزان مهارت‌های ارزشمندی را در زمینه دانش‌های کاربردی، تفکر انتقادی، ارتباطات و فعالیت‌های میان-فرهنگی فرا می‌گیرند.

ما در مدرسه لمان از طریق مشاورین مجرب و کارآزموده راهنمایی‌های لازم را به دانش‌آموزان در جهت انتخاب بهترین سیستم آموزشی از میان سیستم‌های موجود ارائه می‌دهیم تا بتوانند بر اساس پرونده آموزشی خود و مقصد نهایی شان که همان تحصیل در دانشگاه مورد نظرشان می‌باشد، انتخابی شایسته انجام دهند.

دانش‌آموزان دبیرستانی ما در کنار فعالیت‌های درسی و آموزشی می‌بایست در فعالیت‌های فوق برنامه، مانند ورزش، شرکت در پروژه‌های خلاقانه و یادگیری ارائه خدمات به جامعه، حضوری پررنگ داشته باشند. در این زمینه، طیف گسترده از انتخاب‌های متنوع پیش روی آنهاست مانند انواع مختلف ورزش‌های فردی و گروهی، فعالیت‌هایی که کار گروهی را آموزش می‌دهند و یا فعالیت‌هایی که به دانش‌آموزان کمک می‌کند تا بتوانند از لایه‌های دست نیافته ذهن و خلاقیت خود در جهت پیشرفت مهارت‌های ارتباطی استفاده کنند.

ما از طریق برنامه آموزشی دقیقی که برای دانش‌آموزان طراحی کرده ایم و همچنین به یاری تمرکزمان در شیوه آموزشی دانش‌آموز محور، دانش‌آموزان مان را برای ورود به بهترین دانشگاه‌های جهان و دنیای فراسوی آن آماده می‌کنیم.