گروه بین‌المللی مدرسه شبانه‌روزی College du Leman

سیستم آموزشی سوئیس
سیستم آموزشی سوئیس

با گروه دانش‌آموزانی از بیش از ۱۰۰ ملیت مختلف، دانش‌آموزان بخش شبانه‌روزی مدرسه College du Leman، بدرستی برای موفقیت در جامعه جهانی آماده می‌شوند و بدین دلیل است که زندگی روزانه و آموزش آنها در بین یک جامعه بین‌المللی متشکل از دانش‌آموزان و کادر آموزشی مدرسه می‌باشد.

تنوع بسیار زیاد زبانی و فرهنگی دانش‌آموزان، زمینه بسیار مناسبی را برای تبادلات فرهنگی ایجاد نموده و دانش‌آموزان را تشویق به توسعه چشم‌انداز جهانی باز همراه با صبر و شکیبایی در خود می‌نماید.

چنین دانش‌آموزانی می‌توانند با هر کس ارتباط برقرار نمایند و در هر مکانی به کار مشغول شوند.

فرزندان شما به جامعه‌ای با بیش از ۲۰۰ دانش‌آموز از سراسر دنیا پیوسته و براساس سن به یکی از ۱۴ خوابگاه موجود اختصاص داده می‌شوند.

خوابگاه پسرها و دخترها در ساختمان‌های جداگانه قرار دارد. خوابگاه‌ها، سرپرستان مخصوص بخود را دارند که از ملیت‌ها و فرهنگ‌های متفاوت هستند. دوستی‌های پایدار و خاطرات فراموش نشدنی دانش‌آموزان در این محیط آموزشی و از طریق تجربیات مشترک بین آنها شکل می‌گیرد.

فعالیت‌های داخل و خارج مدرسه ویژگی‌هایی نظیر روحیه جمعی، دوستی‌های دائمی، تطبیق‌پذیری و سلامتی عاطفی احساسی دانش‌آموزان را ارتقا خواهد داد.

در تمام طول سال، در مدرسه ما مراسم‌های گوناگونی برای آشنا شدن افراد با فرهنگ کشورهای مختلف انجام می‌شود. برای مثال، دانش‌آموزان هر سال، جشن سال جدید چینی را برگزار می‌کنند.

در این مراسم، سالن غذاخوری براساس آداب و رسوم چینی تزئین شده و غذای چینی سرو می‌شود. دانش‌آموزان همیشه احساس خوبی از به اشتراک گذاشتن رسومات فرهنگی خود با دانش‌آموزان دیگر، کارکنان و آموزگاران بدست می‌آورند.

سیستم آموزشی سوئیس

سرپرست خوابگاه

سرپرستان مجرب خوابگاه‌ها با حمایت‌ها و پشتیبانی‌های مداوم خود، محیطی شبیه به محیط خانوادگی فرد را بوجود می‌آورند که در آن دانش‌آموزان احساس امنیت و راحتی می‌کنند.

برخی از کارکنانی که بطور مستقیم و غیرمستقیم، به منظور اطمینان از سلامتی و شادابی دانش‌آموزان در فعالیت هستند، عبارتند از: سرپرستان خوابگاه‌ها، معلمین دانش‌آموزان در خوابگاه‌ها، دستیاران محل اسکان دانش‌آموزان، مشاوران تحصیلی، آموزگاران کلاس‌های درس، مربیان دانش‌آموزان در فعالیت‌های مختلف، تیم پرستاران، مدیران مدرسه و کارکنان پشتیبانی و بسیاری دیگر.

سیستم آموزشی سوئیس